eSperta se stala obětí počítačového útoku

Dne 23.6.2014 okolo třetí hodiny odpolední rozeslal prostřednictvím emailudebt@esperta.cz neznámý hacker napříč republikou e-maily s výzvou k zaplacení několika tisíců korun.

Zpráva se tváří jako upozornění nejmenované banky a v příloze obsahuje smlouvu s Krajským úřadem Kraje Vysočina a jihlavskou nemocnicí, která ale po otevření infikuje počítač virem.

Doporučujeme na tento email nereagovat, protože banky a všechny tyto organizace neustále vyzývají, že tímto způsobem nikdy se svými klienty nekomunikují. Pokud už e-mail otevřete, rozhodně neotvírejte přílohu. Pokud se už počítač nakazí, měli byste se neprodleně obrátit na IT specialistu.

Společnost eSperta Consulting s.r.o. se 23.6.2014 v 19:53 připojila k řadě poškozených a podala trestnímu oznámení na neznámého pachatele.

Diskuze


Kontaktujte nás

Telefon
+420 725 851 061

E-mail info@eSperta.cz
hotline@eSperta.cz

Adresa Bořivojova 878/35
130 00 Praha 3

Vybíráme z referencí

Využívám nejen ekonomické služby, ale i právní poradenství, bez kterého se dnešní podnikání neobejde. Velmi oceňuji osobní přístup a pečlivé řešení mých požadavků.Také je pro mne důležité, že dostávám aktuální informace týkající se legislativních změn, které již nastaly nebo se chystají a také průběžné informace, týkající se ekonomického hospodaření mé firmy. Kompletní servis a profesionální přístup pracovníků firmy eSperta Consulting mi umožňuje soustředit se pouze na předmět mého podnikání. Tato spolupráce je pro mne velkým přínosem. Miroslav KoželuhmajitelMojefengshui

Sdílejte s přáteli

Top