eSperta se stala obětí počítačového útoku

Dne 23.6.2014 okolo třetí hodiny odpolední rozeslal prostřednictvím emailudebt@esperta.cz neznámý hacker napříč republikou e-maily s výzvou k zaplacení několika tisíců korun.

Zpráva se tváří jako upozornění nejmenované banky a v příloze obsahuje smlouvu s Krajským úřadem Kraje Vysočina a jihlavskou nemocnicí, která ale po otevření infikuje počítač virem.

Doporučujeme na tento email nereagovat, protože banky a všechny tyto organizace neustále vyzývají, že tímto způsobem nikdy se svými klienty nekomunikují. Pokud už e-mail otevřete, rozhodně neotvírejte přílohu. Pokud se už počítač nakazí, měli byste se neprodleně obrátit na IT specialistu.

Společnost eSperta Consulting s.r.o. se 23.6.2014 v 19:53 připojila k řadě poškozených a podala trestnímu oznámení na neznámého pachatele.

Diskuze


Kontaktujte nás

Telefon
+420 725 851 061

E-mail info@eSperta.cz
hotline@eSperta.cz

Adresa Bořivojova 878/35
130 00 Praha 3

Vybíráme z referencí

Vysoce si cením spolupráce s Helenou Koželuhovou, která pro naši společnost zajišťuje účetnictví. Paní Koželuhová velice rychle reaguje na veškeré mé dotazy a ochotně pomáhá při řešení účetních operací. Naší spolupráce si vážím a těším se na další spolupráci. Rudolf DolejškajednatelHBSpedice s.r.o.

Sdílejte s přáteli

Top